wtorek, 16 lipca 2013

Konturowanie Twarzy + video

Witam serdecznie! Na początku chciałabym Wam serdecznie podziękować za tak entuzjastyczne odebranie mojego makijażowego filmiku. To daje mi mnóstwo motywacji i z chęcią nagrywam dla Was kolejne filmy. Ostatnio pytałam czy potrzebujecie informacji o konturowaniu twarzy i były głosy, że bardzo chętnie, więc przygotowałam dla Was odrobinę teorii na ten temat oraz filmik gdzie pokazuję jak należy buzię modelować. Znajdziecie ram również kilka fajnych trików, więc zachęcam do obejrzenia.


Na początek jednak odrobinę teorii. Zaznaczę jednak, że nie korzystałam z żadnej książki lub innych źródeł. Chciałam Wam przedstawić co ja wiem na ten temat i jakie jest moje zdanie. Dlatego zapraszam do dalszej części artykułu.

Po co nam konturowanie?
Modelujemy buzię aby nadać jej ładnego kształtu. Jak wiemy ciemny kolor na twarzy "chowa" niedoskonałości w jej budowie, np szerokie czoło, zaś jasne kolory uwydatniają, np wklęsłą brodę. Dzięki temu możemy optycznie zrobić sobie taką "operację plastyczną" Zmniejszyć za duży nos, podkreślić kości policzkowe, aby nadać im ostrzejszego kształtu, itd. Modelowanie twarzy pozwala nam na wydobycie z naszej buzi tego co najpiękniejsze i podkreślenie jej rysów. Po zastosowaniu paru technik możemy zapomnieć o kompleksach, bo gdy są odpowiednie "schowane" nikomu nie rzucą się w oczy.

TWARZ OWALNA:


Jest to twarz tak zwana idealna. Jest ona proporcjonalna, gdy odgarniemy włosy zauważymy, żee linia brody i czoła są podobnie zaokrąglone. Nie jest ani za wysoka, ani za szeroka. Jednak często takiej twarzy brakuje zarysowanej kości policzkowej.

Jak konturujemy taką buzię?
Nic prostszego. Musimy nałożyć bronzer pod kość policzkową, aby optycznie stworzyć w tym miejscu wcięcie. Na dobrą sprawę możemy zrezygnować z modelowania czoła i brody. To co potrzebujemy rozświetlić to na pewno szczyty kości policzkowych oraz miejsca wspomniane w video, które pozwalają optycznie odświeżyć naszą buzię i sprawić, że będziemy wyglądały na wypoczęte, czyli obszar nad brwiami oraz nad ustami.

Na obrazku brązowym kolorem zaznaczyłam miejsca gdzie powinno użyć się bronzera, zaś kolorem żółtym - rozświetlacza:


TWARZ OKRĄGŁA:


Kształt takiej twarzy przypomina nam odrobinę koło. Jednak uwaga, nie każda osoba z dość pucołowatymi policzkami ma twarz okrągłą. Główną rolę gra tutaj dość niskie, szerokie czoło, mało wydatna żuchwa oraz krótka bródka. Jest to Twarz krótka i dość szeroka.

Jak konturujemy buzię okrągłą?
Musimy tutaj użyć bronzera w ten sposób, aby utworzyć bardziej skośne linie pod kością policzkową. Często osoby z taką twarzą nie mają wyczuwalnej tejże kości, więc często musimy kierować się intuicją i optycznie wcięcie pod kością stworzyć. Ważne jest też przybrązowienie boków czoła oraz żuchwy, aby optycznie buzię zwęzić. Rozświetlamy miejsca, które sprawią, że będziemy wypoczęte (o tym w filmie). Osobiście zrezygnowałabym z nakładania rozświetlacza na szczyty kości policzkowych, bo one i tak są bardzo wydatne.

Na obrazku brązowym kolorem zaznaczyłam miejsca gdzie powinno użyć się bronzera, zaś kolorem żółtym - rozświetlacza:


TWARZ TRÓJKĄTNA:


Osoby posiadające taką buzię mają bardzo często szerokie czoło, długą szpiczastą bródkę oraz praktycznie niewidoczne kości żuchwy. Najszerszą częścią twarzy jest właśnie czoło oraz skronie, które ostro schodzą w linię żuchwy.

Jak konturujemy buzię trójkątną?
Musimy przede wszystkim optycznie zmniejszyć czoło, czyli nałożyć bronzer na jego boki oraz na skronie. Nie powinniśmy malować bronzerem żuchwy, ewentualnie szyję, tak jak to pokazuję w video. Można, ale nie trzeba zrezygnować z podkreślania kości policzkowych, jeśli już chcemy to zrobić, musimy wykonać to bardzo delikatnie. Można nałożyć rozświetlacz na szczyty kości policzkowych, ale w tym przypadku zrezygnowałabym z aplikowania go nad brwi. To może sprawić, że niepotrzebnie zwrócimy uwagę na za szerokie czoło.

Na obrazku brązowym kolorem zaznaczyłam miejsca gdzie powinno użyć się bronzera, zaś kolorem żółtym - rozświetlacza: 


TWARZ KWADRATOWA:


Buzia kwadratowa charakteryzuje się bardzo kanciastą żuchwą, szerokim czołem, zaś linia włosów najczęściej jest prosta i po bokach ostro zakończona. Taka twarz należy do szerokich, nie ma zarysowanej kości policzkowej. Osoby z takim kształtem buzi bardzo często brodę mają równą ze szczęką oraz dość niskie, ale nadal szerokie czoło.

Jak konturować kwadratową buzię?
Należy załagodzić kąty twarzy poprzez nałożenie bronzera. Wskazane jest nałożenie go pod kość policzkową, aby optycznie ją uwydatnić. Zrezygnowałabym z nakładania rozświetlacza nad brwi, aby nie podkreślać szerokości czoła, jednak można nałożyć go a szczyty kości policzkowych. To doda skórze lekkości.

Na obrazku brązowym kolorem zaznaczyłam miejsca gdzie powinno użyć się bronzera, zaś kolorem żółtym - rozświetlacza:  


Tak właśnie prezentują się najbardziej znane kształty twarzy. Teraz czas na kilka wskazówek, które są ważne przy aplikacji kosmetyków do konturowania.

WSKAZÓWKI:

1. Jeśli używasz bronzera i rozświetlacza w kamieniu przypudruj wcześniej buzię pudrem, to zapobiegnie tworzeniu się plam.

2. Staraj się nakładać bronzer małymi porcjami, to pozwoli na uzyskanie bardziej naturalnego efektu.

3. Możliwie jak najbardziej rozcieraj granice nałożonych kosmetyków, to sprawi, że konturowanie będzie wyglądało bardziej naturalnie.

4. Wybierz bronzer, który nie posiada drobinek odbijających światło, bo i inaczej proporcje mogą się zaburzyć. Odpowiedni bronzer musi być matowy.

5. Nałóż odrobinę rozświetlacza nad usta, to sprawi, że optycznie się powiększą.

6. Odrobina highlightera nad brwią odświeży spojrzenie i będziemy wyglądały na bardziej wypoczęte.

7. Pokryj odrobiną bronzera także ucho, aby nie odcinało się od reszty twarzy.

8. Gdy nałożysz za dużo bronzera możesz użyć pędzla, którym wcześniej nakładałaś puder, aby rozetrzeć za dużą koncentrację koloru.

9. Pamiętaj o tym aby bronzer nałożyć również przy linii włosów. To zapobiegnie odcinaniu się koloru i stworzeniu nienaturalnej maski.

10. Przy konturowaniu oka NIE wychodzimy poza zewnętrzny kącik, co optycznie otworzy oko.

NAJCZĘSTSZE BŁĘDY:

- Nierównomierne nałożenie bronzera, czyli jednym słowem plamy.
- Źle roztarty kosmetyk, powoduje nienaturalny wygląd.
- Nienałożenie bronzera na uszy i linię włosów powoduje, że makijaż wygląda jak maska.
- Nałożenie rozświetlacza na środek czoła, środek policzków oraz brodę powoduje nieświeży efekt spoconej cery.
- Aplikacja rozświetlacza pod łuk brwiowy optycznie sprawi, że oko będzie wyglądało na spuchnięte.

Po przeczytaniu artykułu wiecie już jak konturować naszą buzię w teorii. Teraz zapraszam na film, gdzie pokażę w praktyce wszystkie kroki.



Moja buzia bez konturowania jest płaska, ma niezarysowane kości policzkowe, widocznie za szerokie czoło oraz długą, wąską brodę:



Moja buzia w całości wykonturowana. Jest bardziej zdefiniowana.  Kości policzkowe są optycznie podniesione, to samo stało się z opadającą powieką. Czoło stało się mniej rzucające się w oczy, a broda skróciła się:



I to na tyle z tematu konturowania. Mam nadzieję, że spodobało się Wam w jaki sposób opowiedziałam Wam o tym. Koniecznie piszcie jakie kolejne filmy chciałybyście obejrzeć, to pozwoli mi wstrzelić się w Wasze potrzeby. Pozdrawiam serdecznie i do następnego!

23 komentarze:

  1. Kurcze czytalam setki tego typu postow i totalnie nie moge sie zgodzic z tymi dwoma ,,bledami`` ,, Nałożenie rozświetlacza na środek czoła, środek policzków oraz brodę powoduje nieświeży efekt spoconej cery´´ wiekszosc schematow jak nakladac royswietlacz radza nam by nakladac go na czolo od wysokosci brwi ku gorze w ksztalcie odwruconego trojkata.
    ,, Aplikacja rozświetlacza pod łuk brwiowy optycznie sprawi, że oko będzie wyglądało na spuchnięte `` Kurcze wiekszosc wizazystow naklada rozswietlacz pod lok brwiowy w zewnetrznym jego kaciku bo to podnosi brwi i otwiera spojrzenie. Osobiscie sama tez wlasnie nakladam go pod zewnetrzna czesc brwi i nigdy nikt mi nie zwrocil uwagi, ze oczy wygladaja na spuchniete i w zyciu takiego efektu nie uzyskalam, bynajmniej to tak nie wyglada. Reszta potwierdza to co czytalam i jak naj bardziej sie z pozostala czescia posta zgadzam :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Oczywiście, że większość wizażystów tak robi, mnie też tak uczono... ale metodą prób i błędów sama doszłam do takiego zdania i go nie zmienię ;)
      Jest wiele technik, makijaż pozwala nam na zmianę wyglądu itd., jednak trzeba na wszystko logicznie patrzeć. Ja mam takie zdanie i nie uważam go za błędne :)

      Usuń
    2. Masz racje, twoje konturowanie jak naj bardziej pasuje do twojej twarzy, podkerslasz to co powinno byc widoczne i ukrywasz to co ukrytym byc powinno, jednak zaliczanie czegos do bledu wedlug mnie stanowi, ze to jest blad tak sie nie robi i koniec, a wszystko zalezne jest od ksztaltu naszej twarzy i od tego co nam pasuje. U jednych oko bezdie spuchniete, a u innych nie, wiec warto o tym mowic, by kazdy probowal co dla niego dobre i nie kierowal sie z gory zalozonymi zasadami, ktore niekiedy zawodza :)

      Usuń
    3. Moim zdaniem każda powieka i każde oko wygląda na spuchnięte gdy rozświetlamy pod łukiem ;) Dlatego napisałam tak w poście.
      Wiem, że uczą inaczej, ale moje zdanie jest oparte na moim własnym doświadczeniu :)
      Poza tym uważam, że potrzeba nam rewolucji w uczeniu makijażu, bo coraz częściej wizażyści wpadają w schematy. Np trąbi się wszędzie, że niebieskich oczu nie wolno malować na niebiesko, a ja uważam, że tylko niebieskością takie oczy najbardziej się podkreśli ;)
      Schematy są nie dla mnie, ja tworzę własną technikę i chciałabym przekonywać do niej ;)

      Usuń
    4. Oj tak niebieskie oczy pieknie wygladaja w niebieskosciach choc pewnie nie kazdy bedzie sie w nich dobrze czuc... to taki stereotyp, ze nie naklada sie nigdy na powieki cienia pod kolor oczu, bo niekiedy, nawet dosc czesto lepiej wyglada on na powiece niz kolor kontrastowy :)

      Usuń
    5. No właśnie stereotyp ;) Moim zdaniem nakładanie rozświetlacza na czoło i pod brwi też jest stereotypem ;)

      Usuń
  2. no cóż będzie trzeba się kiedyś zabawić w te konturowanie ;D

    OdpowiedzUsuń
  3. ciekawy post, spróbuję tak wykonturować twarz :)

    OdpowiedzUsuń
  4. Bardzo ciekawy post :) Dla mnie wiele cennych uwag, któe na pewno wykorzystam przy najbliższym malowaniu się :)

    OdpowiedzUsuń
  5. Bardzo przydatny post :) podoba mi się filmik masz przyjemny glos :) możesz robić taki filmik i post o brwiach jak je konturować jakie są błędy itd?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Nie jestem super specem od brwi, bo to moja pięta achillesowa ;) Ale postaram się zrobić post o brwiach ;)

      Usuń
  6. Świetny post! :) Widać, że się przy nim napracowałaś;) Bardzo mi się podoba :)
    Lecę obejrzeć filmik :)
    buźka

    OdpowiedzUsuń
  7. Rewelacyjnie mi się Ciebie słucha.
    :)

    OdpowiedzUsuń
  8. Bardzo mi się podoba sposób w jaki przybliżyłaś wszelkie zasady konturowania. Jasno, czytelnie i na temat. Niby temat znany, ale jakoś sama czuję ogromny niedosyt w tej kwestii i przyciągają mnie takie notki. Tym bardziej, że masz dar przekazywania swojej wiedzy :)

    Podjęłabyś się pokazania konturowania na zasadzie konsultacji/porady dla kogoś innego? :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dzięki śliczne za super motywujący komentarz :)
      Popytam, jak któraś z moich znajomych zechce wystąpić w takim filmiku to na pewno go dla Ciebie nagram ;)

      Usuń
  9. Swietny wpis i filmik. Wszystko jasno i w bardzo przystepny sposob pokazane i opisane. Bardzo pomocne. Dzięki:) pozdrawiam serdecznie! :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Bardzo się cieszę, że przydał się ten artykuł :) Zawsze staram się wyjaśnić najprościej jak mogę zasady makijażu :)

      Usuń
  10. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń

Zostaw komentarz. Każdy bardzo mnie cieszy, bo wtedy mam pewność, że mój blog jest czytany z zainteresowaniem :)